Miesięczne archiwum: lipiec 2021

I już po treningach z wykładami o żywieniu….

W czwartek 29 lipca po raz ostatni/trzeci odbył się trening z wykładem o zdrowym żywieniu w ramach Gdańskiego Funduszu Sportowo-Rekreacyjnego finansowanego przez Miasto Gdańsk, którego operatorem jest Regionalne Centrum Informacji i Wspomagania Organizacji Pozarządowych – Fundacja RC z Gdańska.

Dofinansowanie na zorganizowanie i przeprowadzenie trzech zajęć, otrzymała grupa nieformalna pn. Gdańscy Aktywiści na rzecz Sportu i Rekreacji założona min. przez członków naszej Fundacji oraz p. Małgosi – Fizjoterapeutki. Zajęcia, czyli treningi połączone z wykładami poprowadził Robert Wszelaki – nasz specjalista od spraw sportu i żywienia (zakładka – Nasi specjaliści).

Głównymi uczestnikami wszystkich trzech spotkań byli podopieczni Warsztatu Terapii Zajęciowej (WZT) Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną – koło w Gdańsku, łącznie 21 osób.

Zajęcia odbyły się w Parku Jelitkowskim, przy ul. Pomorskiej i na terenie WZT, przy ul. 1000-lecia 13. Na pierwszym spotkaniu – w największym upale (ponad 35 st. C w cieniu- początek fali upałów) – Robert pokazał jak mimo takiej wysokiej temperatury można ćwiczyć. Pokazał i zalecił tzw. ćwiczenia statyczne i rozciągające. Już w następnych spotkaniach było lepiej, czyli dynamiczniej. Ostatnie zajęcia odbyły się na terenie Warsztatu, gdzie zainstalowane są maszyny do ćwiczeń, które to można (podobne lub takie same) spotkać w różnych miejscach Gdańska (parki dzielnicowe, osiedlowe). Uczestnikom pokazano jak prawidłowo korzystać z nich (jak okazuje się, że pomimo zawieszonych instrukcji nie każdy wiedział…..).

Każdy trening połączony był z wykładem o prawidłowym/zdrowym odżywianiem. W związku z tym Robert mówił min. o: roli wody w funkcjonowaniu organizmu – w tym o wodach mineralnych, źródlanych i leczniczych (i o różnicach występujących między nimi); alkoholu – jego wpływie na funkcjonowanie/zachowanie człowieka; owocach i warzywach – ich właściwościach; białkach, tłuszczach i węglowodanach – co to takiego i jakie należy zachować proporcje w ich spożywaniu.

W ramach wykładów o wodach, uczestnicy zostali poczęstowani wodami leczniczymi z Polskich uzdrowisk: Słotwinką, Franciszkiem, Józefem i Henrykiem. Serdecznie zachęcamy do picia takich wód.

Jako Zarząd Fundacji składamy serdecznie podziękowania p. Robertowi Wszelakiemu za przeprowadzenie zajęć: treningów i wykładów oraz innym osobom min. p. Małgosi – fizjoterapeutce za wkład przy ich organizowaniu.

I sowa przyglądająca się naszym zajęciom….

29 lipca, 10 g. – Park Jelitkowski – trening z wykładem o zdrowym odżywianiu!!

To już ostatni trening z wykładem o zdrowym odżywianiu 😀, który poprowadzi Robert Wszelaki – (nasz specjalista od żywienia i sportu) w ramach Gdańskiego Funduszu Sportowo – Rekreacyjnego, finansowanego ze środków Miasta Gdańska. Osoby chętne proszone są o kontakt z naszą fundację (np.: tel, mailem) – info przekażemy organizatorowi: Gdańskim Aktywistom na rzecz Sportu i Rekreacji – tj. grupie działającej przy naszej fundacji 😉. Zapraszamy 😀💪.