09 września – Międzynarodowy Dzień FASD!

Gosia Tomanik – z prawej strony, w czerwonej koszulce,. i tzw. akcja „Czerwone trampki” na 09 września 2019 r. w parku.

Pozdrowienia z Kolumbii Brytyjskiej w Kanadzie z okazji Międzynarodowego Dnia FASD

Często Międzynarodowy Dzień FASD obchodzony jest w Kolumbii Brytyjskiej (Kanada) w parkach. Rodzice wraz z dziećmi oraz osobami ich wspierającymi wspólnie organizują to wydarzenie. Jest to okazja do spotkania się osób reprezentujących środowisko FASD w danej społeczności lokalnej. W atmosferze zabawy dyskutowane są osiągnięcia dzieci i ich rodzin oraz wspólne plany na przyszłość. Można spotkać tam przedstawicieli szkół, poradni terapeutycznych i opiekuńczo-wychowawczych oraz inne osoby pracujące z dziećmi/młodzieżą z FASD.

Ze względu na obecną sytuacje epidemiologiczną ostatnie obchody Dnia FASD w parkach odbyły się we wrześniu 2019 r. Podobnie jak i w ubiegłym roku, będziemy obchodzić ten szczególny dzień organizując wydarzenia online. Pozostaje nadzieja, iż rok 2022 przyniesie nam wszystkim powrót do normalności i znowu parki w Kolumbii Brytyjskiej zapełnią się dziećmi, młodzieżą, rodzinami oraz przyjaciółmi FASD.

Pozdrawiam

Małgorzata Tomanik, M. Ed FASD Consultant / Rada Programowa Fundacji „Wschodzące Słońce”

Słodki poczęstunek – krojony tort wędruje do uczestników .. a jest to 2019 r. – a już za kilka miesięcy – 2020 r. rozpocznie się oficjalnie światowa pandemia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *