FUNDAMENTY MIŁOŚCI I SZACUNKU – projekt z GFS, zakończony – ale jest teraz KLUB RODZICA!!

I już zakończyliśmy nasz projekt: FUNDAMENTY MIŁOŚCI I SZACUNKU, realizowany 01.10-10.12.2020 r. , czyli 6 spotkań online z małżeństwami, partnerami oraz samotnymi rodzicami. Cieszy nas to, iż w trakcie odbywających się webinariów wyszła inicjatywa wzajemnego wspierania się i współpracy – i w ten sposób powstał Klub Rodzica, który już działa.

Osoby chętne do współpracy i wspierania się prosimy o kontakt mailowy do Marka Kaczeńskiego: kmk5@vp.pl lub tel. 510 066 768. Można też napisać na adres fundacji: fundacja@wschodzaceslonce.org.pl

Krótko o projekcie: To spotkania mające służyć środowiskom lokalnym do pielęgnowania kultury stosunków międzyludzkich, jako fundamentu rozwoju kultury społecznej w środowisku lokalnym oraz
wzajemnego/sąsiedzkiego wsparcia w trudnych sytuacjach życiowych. Podnoszenie kompetencji partnerskich i rodzicielskich w środowisku młodych rodzin mają na celu wzmocnienia integracji rodzinnej i sąsiedzkiej.
Poprzez warsztaty zamierzamy łagodzić skutki pandemii i wzmacniać umiejętności radzenia sobie w sytuacjach kryzysowych i trudnych dla życia rodzinnego.
Prowadzący webinaria oraz Klub Rodzica to małżonkowie: Ilona i Marek Kaczeńscy.
Bezpłatnych 6 spotkań (link do zapisów niżej) pn. „Fundamenty Miłości i Szacunku” odbędą się w:
Chrześcijańska Szkoła I Przedszkole Montessori Nr 2 Gdańsk Południe, ul. Kozacza Góra 74 – (nieformalny partner wydarzenia) – ZAJĘCIA STACJONARNE ODWOŁANE!
Spotkania w godzinach 18-20 g:
UWAGA: spotkania tylko online
1. 03.11.20 r; – Łamanie lodów, zapoznanie, krótkie przedstawienie cyklu, a następnie temat: „Różowy i niebieski – nie gorszy czy lepszy, po prostu inny” – pomoże docenić to, czym różnicie się od siebie;
2. 10.11.20 r.; – pomoże stawić opór niekorzystnym wpływom współczesnej kultury.
3. 17.11.20 r.; – „Proporcja 80:20” – czyli na temat złych chwil w małżeństwie/związku i jak nie dopuścić, by zatruły to co piękne – pomoże przypomnieć Wam sobie to, co sprawiło że zbliżyliście się do siebie.
4. 24.11.20 r.; – „Nie komunikacja, ale wzajemne zrozumienie” – pomoże zrozumieć drugą osobę.
5. 01.12.20 r.; – „Moja reakcja jest moją odpowiedzialnością” – pomoże w efektywny sposób kierować Waszą relacją.
6. 08.12.20 r. – „Nie zbaczaj z kursu” – da nam dodatkowe wejrzenie w motto każdej poprzedniej sesji, czyli podsumowanie.
Więcej o zajęciach: 510 066 768 – Marek Kaczeński, (można też zgłosić swój udział).
„Projekt dofinansowany w ramach Gdańskiego Funduszu Sąsiedzkiego, ze środków Gminy Miasta Gdańska”,