Miesięczne archiwum: październik 2014

„AKADEMIA WIEDZY O FAS”

Dnia 26-27 września 2014 r. odbyło się szkolenie przygotowujące osoby do prowadzenia zajęć z młodzieżą szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych dotyczących problematyki FAS/FASD.

Następne szkolenie odbędzie się 10-11 października 2014 r. 

Szkolenia odbywają się dzięki uprzejmości Stowarzyszenia Rodzin Zastępczych i Adopcyjnych PELIKAN w Gdańsku, ul. Grunwaldzka 137.

„Dzieci, które pozostają dziećmi…

Dnia 06 września 2014 r. w Chmielnie, powiat kartuski, woj. pomorskie odbyły się Pierwsze Obchody Światowego Dnia FAS w woj. Pomorskim, którego organizatorami byli Fundacja Dla Dziecka i Rodziny „WSCHODZĄCE SŁOŃCE”, Wójt Gminy Chmielno, Starosta Powiatu Kartuskiego, Centrum Twórczego Rozwoju i Zabawy Dziecka „Wesoły Miś” z Pruszcza Gdańskiego. W ramach obchodów odbyła się Konferencja Naukowo-Szkoleniowa „Dzieci, które pozostają dziećmi. Osoby z poalkoholowymi zaburzeniami płodu- diagnoza, problemy, pomoc.”, dofinansowana przez Województwo Pomorskie.Prelegentami byli: dr hab. n. med. Robert Śmigiel-Specjalista
pediatrii i neonatologii, specjalista genetyki klinicznej; mgr Iwona Palicka- specjalista psychologii klinicznej w zakresie neuropsychologii, członek Rady Fundacji FAStryga; oraz mgr Ewa Redmer-pedagog, terapeuta programu terapeutyczno- edukacyjnego „FAStryga”.
Następnie po konferencji odbył się na stadionie sportowym w Chmielnie Festyn Rodzinny zorganizowany przez Centrum Twórczego Rozwoju i Zabawy Dziecka „Wesoły Miś” z Pruszcza Gdańskiego i poprowadzony przez Annę Blokus-Szkodzińską.

więcej znajdziecie na naszej stronie na facebook’u