Miesięczne archiwum: luty 2018

12-13 kwietnia 2018 – Konferencja dla małżeństw – ZAPRASZAMY!

 

 

Zainwestuj w swoje małżeństwo dzięki bardzo praktycznej konferencji „Miłość i Szacunek”!

Ta dynamiczna i zmieniająca życie konferencja skutkuje ożywieniem, uzdrowieniem i odbudową licznych relacji. W Polsce odbędzie się ona aż w trzech lokalizacjach: 1. Gdańsk 12-13 kwietnia (jedno wydarzenie) 2. Warszawa 14 i 15 kwietnia (dwa osobne wydarzenia) 3. Legnica 16-17 kwietnia (jedno wydarzenie).

Konferencję poprowadzi Dr Emerson i Sarah Eggerichs z USA – małżeństwo z 45 letnim stażem. Dr Emerson jest znanym na całym świecie mówcą na temat relacji damsko-męskich, doradcą małżeńskim i autorem książek. Opierając się na ponad trzech dekadach poradnictwa, jak również badaniach naukowych i biblijnych, Państwo Eggerichs opracowali konferencję „Miłość i szacunek”, którą prezentują widzom w wielu krajach świata.

W tym roku mamy zaszczyt gościć ich po raz pierwszy w Polsce! Jesteśmy częścią europejskiej trasy obejmującej 6 krajów i 14 miast. Treść konferencji koncentruje się na dwóch pojęciach: miłości i szacunku. Te dwa słowa pojawiają się w badaniach psychologiczno – społecznych i Biblii (Efezjan 5:33) jako dwa kluczowe składniki udanego małżeństwa. Z naszych badań wynika, że ​​uczestnicy konferencji „Miłość i szacunek” doświadczają zrozumienia, przebaczenia, pojednania, zmiany i nadziei. A to dlatego, że państwo Eggerichs prowadząc konferencję dostarczają narzędzi skutecznego porozumiewania się i zrozumienia małżeństwom (nawet tym w trakcie rozwodów czy podczas separacji), randkowiczom i singlom. Mężczyźni i kobiety nauczani są rozwiązywania konfliktów, radzenia sobie z negatywnymi reakcjami, wzajemnego motywowania się i zaspokajania potrzeb.Nawet ci, którzy czują się beznadziejnie w swoich relacjach będą mogli zrozumieć, jak radzić sobie z obojętnym lub niereagującym partnerem. Mamy w Polsce wydaną książkę Emersona pod tytułem MIŁOŚĆ I SZACUNEK, która jest bestsellerem wydanym w ponad 2 milionach egzemplarzy na świecie. Serdecznie zachęcamy do jej przeczytania. Być może otworzą się nam oczy na to jak bardzo… może być inaczej – z miłością i szacunkiem! Co takiego „odkryli” Państwo Eggerichs? Wierzą, że to miłość najbardziej motywuje kobiety, a szacunek najbardziej motywuje mężczyzn. Badania pokazują, że w małżeńskich konfliktach mężowie najczęściej odnoszą się w sposób bezuczuciowy do żon, gdy poczują brak szacunku, zaś żony odnoszą się bez szacunku do mężczyzn, gdy nie czują się kochane. Zapytali 7000 ludzi: „Podczas kłótni/konfliktu ze współmałżonkiem czy kimś innym ważnym dla ciebie, czujesz się niekochany czy nieszanowany?” 83% mężczyzn odpowiedziało: „nieszanowany” , 72% kobiet odparło: „niekochana”. Mimo iż wszyscy równie mocno potrzebujemy MIŁOŚCI I SZACUNKU, w czasie konfliktu i gdy coś idzie nie tak, odczuwalne potrzeby kobiet i mężczyzn różnią się tak bardzo jak różowy różni się od niebieskiego. Na konferencji będziemy poznawać te potrzeby i uczyć się je zaspokajać.

Ale to nie koniec! Na projekt „Miłość i szacunek” składa się konferencja oraz cykl ośmiu spotkań w małych grupach realizujący bardzo ciekawie i precyzyjnie przygotowany program. Udział w konferencji nie obliguje do udziału w spotkaniach małych grup.

Zapraszamy: Fundacja ESPA i Partnerzy Koordynatorzy konferencji gdańskiej: Ilona i Marek Kaczeńscy. Po więcej informacji: ilka5@vp.pl