Miesięczne archiwum: marzec 2019

Apel o pomoc dla Joasi obarczonej FASD

Apel o pomoc dla Joasi obarczonej FASD  

Zwracamy się do Państwa z prośbą o udzielenie wsparcia dla niepełnosprawnej sześcioletniej Joasi, która wymaga intensywnych oddziaływań terapeutycznych:

                 Asia jest wesołym i uśmiechniętym dzieckiem. Angażuje się w zabawy ruchowe- uwielbia jazdę na łyżwach oraz rowerze. Skupia uwagę na zajęciach plastycznych oraz chłonie każdą wiedzę z książeczek i podręczników.

Jednak została skrzywdzona w okresie prenatalnym- zdiagnozowano u niej alkoholowy zespół płodowy (FASD/ARND). Każdego dnia zmaga się ze swoimi niepełnosprawnościami- zawężeniem jelit (chronicznym brakiem wypróżnień) i zaburzeniami neurologicznymi (badania rezonansem magnetycznym wykazały niewłaściwy rozwój kory mózgowej).

Toksyczne działanie alkoholu spowodowało również zmiany w postaci dysharmonii rozwojowych oraz zaburzeń emocjonalnych- czasami Asia zachowuje się jakby nie wiedziała co dzieje się w jej małej głowie. Cierpi – doświadcza tego, jak otoczenie często nie rozumie jej zaburzeń.

W chwili obecnej Asia pokonuje bariery poprzez m. in. uczestnictwo w hipoterapii, terapii sensorycznej oraz dobodźcowującej. O ile ta ostatnia prowadzona jest samodzielnie przez ojca Asi, to do opłacenia specjalistów oraz fizjoterapeutów konieczne są niemałe środki finansowe. Podobnie sprawa ma się z terapiami.

Turnusy rehabilitacyjne, które są dla Asi jedynymi w roku „wakacjami”, obarczone są intensywnym programem terapeutycznym. Efekty turnusów motywują do dalszego rehabilitowania Asi, ale również kosztują one wiele.

O ile z płodowego zespołu alkoholowego (FASD/ARND) się nie wyrasta, postępy są wypracowywane przez Asię małymi, „niemowlęcymi”, kroczkami. Obecnie jednak ojcu indywidualnie wychowującemu córkę, coraz trudniej jest pokryć wydatki związane z rehabilitacją Asi.

                Dzięki Państwa wcześniejszej pomocy udało się sfinansować część terapii- za co serdecznie dziękujemy – lecz potrzeby są nadal duże.

                 Tym samym zwracamy się z o wsparcie w postaci 1% z podatku VAT lub dobrowolnej wpłaty- pozwoli to opłacić kontynuację terapii sensorycznej / hipoterapii / zajęć z logopedą lub zakup zaleconych przez lekarzy środków pomocowych.

———————————————————————————————————————–

  • Aby przekazać 1% podatku należy w zeznaniu podatkowym podać:

– KRS: 0000037904

a w polu „Cel szczegółowy 1%”: 32460  MAJEWSKA JOANNA

Uczulamy, aby w polu cel szczegółowym nie wpisywać nic poza danymi dziecka.

Szanowni Darczyńcy, prosimy o zaznaczenie w zeznaniu podatkowym pola „Wyrażam zgodę”.

—————————————————————————————————————————

  • Aby przekazać darowiznę pieniężną w dyspozycji przelewu pieniężnego należy podać:

FUNDACJA DZIECIOM „ZDĄŻYĆ Z POMOCĄ”
ul. Łomiańska 5, 01-685 Warszawa
Alior Bank S.A. 42 2490 0005 0000 4600 7549 3994

Z dopiskiem:

32460  MAJEWSKA JOANNA –darowizna na pomoc i ochronę zdrowia