Poznaj DISC GOLFA z Gdańskim Funduszem Sportowo – Rekreacyjnym – 18.09.2021 R.

Na zdjęciu (z prawej) Maria Witecka-Wiese z Fundacji RC zajmująca się Gdańskim Funduszem Sportowo-Rekreacyjnym stoi (lewej) z Kamilem Kiljanem z Disc Golf Trójmiasto.

Zanim zaczniemy uczestniczyć w VIII Pomorskich Obchodach Światowego Dnia FAS/FASD – 24 i 28 września, może skorzystajmy z imprezy plenerowej w Gdańsku – Wrzeszczu PODLEŚNA POLANA (przy ul. Jaśkowa Dolina) 18 września 2021 na Jaśkowej Dolinie otwiera się pierwsze w Trójmieście pole do gry w Disc Golfa.

W disc golfa  gra się podobnie jak w klasycznego golfa z tą różnicą, że tutaj gracze używają latających dysków, nazywanych też Frisbee®. Celem gry jest trafienie dyskiem z wyznaczonego miejsca do oddalonego o kilkadziesiąt metrów specjalnego kosza. Im mniejsza liczba rzutów – tym lepiej! Każdy kolejny rzut rozpoczyna dokładnie z tego miejsca, w które spadł dysk w wyniku poprzedniego rzutu. Drzewa, krzewy czy nierówności terenu na polu do disc golfa, stanowią naturalne, wymagające przeszkody. Po kilku (lub kilkunastu:-)) próbach, w końcu gracz wykonuje ostatni rzut w wyniku którego dysk ląduje w koszu – dołek zaliczony!

Na podleśnej Polanie znajdziecie stoisko promujące Gdański Fundusz Sportowo – Rekreacyjny. Nazywać się będzie: Poznaj DISC GOLF z Gdańskim Funduszem Sportowo – Rekreacyjnym !

Będzie tam loteria fantowa i dużo gadżetów do wygrania (w tym dyski do gry!). Aby wziąć w niej udział trzeba spróbować zagrać (oczywiście na miejscu będzie instruktor, który wszystko wytłumaczy)

To najlepsza okazja aby nauczyć się podstaw gry w disc golfa ️‍️ A a także zobaczyć nowe unikatowe miejsce na mapie 3miasta.

W tym samym czasie na terenie Parku Jaśkowej Doliny odbywać się będą profesjonalne zawody.To jedyna taka okazja, aby zobaczyć mistrzów latających dysków w akcji.

Link do wydarzenia na fb: https://www.facebook.com/events/320603843145467?acontext=%7B%22event_action_history%22%3A[%7B%22surface%22%3A%22page%22%7D]%7D

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *