Nasza Fundacja uzyskała status organizacji pozarządowej. Możesz przekazać nam swój 1% KRS: 0000405669 Podaruj 1%

Info dotyczące bieżących wydarzeń!

Szanowni Państwo! Przepraszamy za opóźnione informacje dotyczące bieżących działań Fundacji, ale spowodowane jest to tym, że od czerwca nasza strona zostaje ulepszona i dopasowana do osób ze specjalnymi potrzebami, dzięki otrzymaniu funduszy z Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego.

Loga wspierających fundacji instytucji

Miło nam poinformować, iż nasza Fundacja „Wschodzące Słońce” rozpoczęła realizację dwóch zadań publicznych dofinansowanych przez Woj. Pomorskie.

Godło województwa pomorskiego, to jest na tarczy koloru żółtego znajduje się czarny orzeł a obok napis koloru czarnego Województwo Pomorskie.

Pierwszym realizowanym przy wsparciu Fundacji „TRZEŹWOŚĆ” jest zadanie pn. „Bądź odpowiedzialny – nie stosuj substancji psychoaktywnych – edukacja przyszłych kierowców”. Polega ono na zorganizowaniu i przeprowadzeniu pod koniec września w formule online konferencji naukowo – szkoleniowej dotyczącej wpływu substancji psychoaktywnych na prowadzącego pojazd. Prelegentami będą przedstawiciele z: Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego Instytutu Transporty Samochodowego, Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego oraz Uniwersytetu Gdańskiego. Następnie wybrane szkoły ponadpodstawowe zorganizują dla młodzieży zajęcia z powyższego tematu. Dla wsparcia placówek tj. nauczycieli/psychologów i pedagogów szkolnych stworzymy przy udziale odpowiednich specjalistów materiały edukacyjnej oraz scenariusz 45 minutowych .zajęć. Wkrótce podamy więcej szczegółów co do samej konferencji – prelegentów i termin – oraz materiałów edukacyjnych i zajęć w szkołach.

Logo Fundacji TRZEŹWOŚĆ, tj. na białym tle dwa okręgi: jeden zewnętrzny w kolorze niebieskim, drugi wewnętrzny w kolorze czerwonym a w nich litery F w kolorze niebieskim oraz T w kolorze czerwonym a obok okręgów pełen napis: wyraz „Fundacja” w kolorze niebieskim oraz wyraz „Trzeźwość” w kolorze czerwonym.

Drugim realizowanym przy wsparciu Fundacji „TRZEŹWOŚĆ” oraz Fundacji „PROSPEKT” jest zadanie pn. „W ciąży ani kieliszka. Program profilaktyki uniwersalnej i selektywnej FAS/FASD. Edycja VII”. Przy wsparciu Urzędu Miejskiego w Chojnicach oraz Szpitala Specjalistycznego im. J. K. Łukowicza w Chojnicach przeprowadzimy IX Pomorskie Obchody Światowego Dnia FAS/FASD, tj. we wrześniu w ramach których zorganizujemy i przeprowadzeniu we wrześniu w formule online konferencję dotyczącą roli rodzica w procesie opieki i wychowania dziecka z FASD oraz jego współpracy ze specjalistami. Wkrótce podamy szczegóły co do tego wydarzenia, tj. nazwiska prelegentów, termin, sposób rejestracji. O materiałach edukacyjnych, które będą tworzone w ramach tego projektu będziemy informować na bieżąco. Całość zadania wspiera kanadyjski partner.

Logo fundacji „Parenting Paradigm”
Urząd Miasta w Chojnicach, tj. na szarym tle tarczy czarna głowa tura na której umiejscowiony jest czerwony kwiatek.
Symbol szpitala, tj. na okrągłej tarczy w jego obwodzie mocno zielonym kolorze umieszczono biały napis informujący o szpitalu, w środku tarczy znajduje się symbol lekarski – wąż w kolorze oliwkowym na niebieskiej igle na której dodatkowo umieszczono symbol miasta Chojnice, czyli tura oraz czarnego orła – gryfa jako symbolu województwa pomorskiego.
Skip to content