Nasza Fundacja uzyskała status organizacji pozarządowej. Możesz przekazać nam swój 1% KRS: 0000405669 Podaruj 1%

„Latarnia w ciemności” – nasza placówka edukacyjna w Pakistanie.

Szanowni Państwo, darczyńcy!

Miło mi poinformować, że obecnie do szkoły uczęszcza 26 dzieci w wieku od 6-14 lat. Uczą się tylko 4 godziny dziennie. Resztę dnia pracują w cegielni pomagając rodzicom. Naucza ich dwóch nauczycieli, którzy są także na utrzymaniu naszej Fundacji.

Rok temu miesięczny koszt nauki jednego dziecka wynosił ok 30 zł (trzydzieści złotych). Obecnie w Pakistanie również szaleje inflacja i wszystko drożeje z dnia na dzień . Co powoduje jeszcze większy głód i ubóstwo. Wstępnie szacunkowy koszt utrzymania jednego ucznia to ok. 40 zł (czterdzieści złotych !).

W klasie było na początku 40 dzieci. Niestety część rodziców nie pozwoliło im na uczęszczanie do szkoły. Muszą one wraz z nimi codziennie chodzić do pracy by zarobić na jedzenie (!). Sami pracujący rodzice otrzymywali zbyt małe wynagrodzenie od pracodawcy, aby mogli wyżywić swoje pociechy i pozwolić im uczyć się.

Obecnie zajęcia lekcyjne prowadzone są w użyczonym pomieszczeniu nieopodal fabryki cegieł u jednego z przychylnych nam przyjaciół. Jednak w grudniu tego roku nie będzie już właścicielem tych pomieszczeń a dzieci nie będą mogły tam uczyć się. Podejmujemy więc starania by zebrać fundusze na zakup kawałka ziemi i móc tam postawić namiot, który by pełnił rolę budynku – pomieszczenia szkolnego. Zakup ziemi umożliwi również zarejestrowanie tej szkoły. Obecnie trwają negocjacje co do kosztów zakupu.

Dziękujemy wszystkim Tym którzy wspierają nasze działania w Pakistanie. Nawet drobne wpłaty od osób powodują, iż w sumie stają się jedną dużą wpłatą pozwalającą nam działać. Z pozdrowieniami

Marek Kaczeński – Kierownik projektu „Latarnia w ciemności”.

ps. po zakończeniu prac związanych z przebudową strony podamy więcej informacji na naszej podstronie.

Uczniowie uczęszczający do szkoły w Pakistanie.
Uczniowie uczęszczający do szkoły w Pakistanie.
Skip to content