Archiwum kategorii: Fundacja

Nowy artykuł naszego specjalisty dr Marcina Szulca prof. UG

„Nieufnici” czy owce? Kim są ludzie, którzy wierzą lub nie w pandemię i szczepienia? Psycholog o teoriach spiskowych i antycovidowcach to tytuł najnowszego arykułu – wywiadu z dr Marcinem Szulcem prof. UG. Poniżej link na stronę portalu Dziennika Bałtyckiego: https://dziennikbaltycki.pl/nieufnici-czy-owce-kim-sa-ludzie-ktorzy-wierza-lub-nie-w-pandemie-i-szczepienia-psycholog-o-teoriach-spiskowych-i/ar/c14-15556958

Życzenia Świąteczne!

Zdrowych, Pogodnych Świąt Wielkanocnych, przepełnionych wiarą, nadzieją i miłością. Radosnego, wiosennego nastroju, serdecznych spotkań w gronie rodziny i wśród przyjaciół oraz wesołego „Alleluja” życzy Zarząd Fundacji „Wschodzące Słońce”

„Latarnia w ciemności” oraz „Międzynarodowy Tydzień Małżeństwa”

Wczoraj, tj. 14 lutego zakończyły się oficjalne obchody Międzynarodowego Tygodnia Małżeństwa. Jako Fundacja także uczestniczyliśmy w tym wydarzeniu. Jednak z racji uruchomienia nowego projektu „Latarnia w ciemności”, połączyliśmy ze sobą obydwa wydarzenia, a dokładnie połączył je nasz ekspert Marek Kaczeński wraz z małżonką Iloną.

Dnia 14 lutego zostali zaproszeni do Pruszcza Gdańskiego, ul. Chopina 19 do Kościoła „Nowa Nadzieja w Chrystusie” – niestety z powodu obostrzeń sanitarnych liczba miejsc była ograniczona. Tam po mszy opowiedzieli o swojej działalności na rzecz małżeństw/związków – czyli krótko o Miłości i Szacunku ( w Gdańsku jako „Fundamenty Miłości i Szacunku” w ramach Klubu Rodzica) -czyli krótkie wskazówki o wzajemnych relacjach w związku. Następnie opowiedzieli o nowym projekcie realizowanym przez Fundację zwanym „Latarnia w ciemności” (który to monitoruje Marek) – czyli o pomocy dzieciom w Pakistanie poprzez utworzenie placówki edukacyjnej. I tu miła niespodzianka – parafianie, uczestniczy spotkania zebrali na ten cel 680 zł – DZIĘKUJEMY!!

Ilona i Marek to też liderzy utworzonego pod koniec 2020 r. Klubu Rodzica w ramach Gdańskiego Funduszu Sąsiedzkiego, gdzie czynnie wspierają małżonków, pary w rozwoju kompetencji komunikacyjnych,

Ilono, Marku – dziękujemy!

e-Konferencja AKCJA-RELACJA, już 6-7 marca 2021 r.

Przypominamy o wydarzeniu, którego jesteśmy partnerami! Więcej na NASZA AKTYWNOŚĆ, w zakładce NASZA AKTYWNOŚĆ: 6-7 marzec 2021 r. e-Konferencja: AKCJA-RELACJA, czyli wspieranie rozwoju społeczno-emocjonalnego dzieci i młodzieży!

Studio Psychologiczne Joanna Węglarz wraz z Dorotą Bentkowską Trening Umiejętności Społecznych (TUS) ZAPRASZAJĄ!

Podaruj 1 %

KRS: 0000405669

Podaruj 1% 53 1750 0012 0000 0000 2710 1046

Nasza Fundacja uzyskała w roku 2020 status Organizacji Pożytku Publicznego (OPP). Nasze główne obszary działalności koncentrujemy wokół:

1. Tworzenie i praktyczne wdrażanie autorskich programów w zakresie objętym celami Fundacji, głownie w obszarze psychologii zdrowia wokół profilaktyki uzależnień od substancji psychoaktywnych, przeciwdziałania ryzykownemu używaniu elektronicznych środków przekazu(cyberprzemocy i uzależnienia) (PKD 85 60 Z)

2. Działalność szkoleniową, edukacyjną w obszarze psychologii zdrowia wokół profilaktyki uzależnień od substancji psychoaktywnych, przeciwdziałania ryzykownemu używaniu elektronicznych środków przekazu (cyberprzemocy i uzależnienia, zapobieganiu FASD (Spektrum Płodowych Zaburzeń Alkoholowych) (PKD 88 99 z)

3. Świadczenie pomocy: ekonomicznej, zdrowotnej, psychologicznej, pedagogicznej, głównie na rzecz dziecka z zaburzeniami FASD lub innymi dysfunkcjami oraz wspieramy rodziców w pełnieniu roli rodzicielskiej (PKD 88 99 Z)

Prowadzimy także intensywne działania, które wspierają małżeństwa, pary, narzeczonych, zapobiegają kryzysom w tych związkach poprzez szeroką pojętą psychoedukację.

Przygotowujemy się także do wspierania dzieci w edukacji – ale pełniejsze info podamy niedługo

ZDROWYCH I WESOŁYCH ŚWIĄT !

Najserdeczniejsze życzenia szczęśliwych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia
oraz wszelkiej pomyślności i sukcesów w nadchodzącym Nowym 2021 r.
wraz z podziękowaniami za dotychczasową współpracę oraz wsparcie
składa:

Zarząd oraz Rada Programowa Fundacji dla Dziecka i Rodziny „Wschodzące Słońce”

I Pomorski Tydzień Białej Wstążki 01-07 grudnia ’20

Dziś 07 grudnia mija siódmy, ostatni dzień I Pomorskiego Tygodnia Białej Wstążki. Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w tą akcję, w szczególności władzom samorządowym naszego województwa pomorskiego. Dziękujemy za objęciem honorowego patronatu nad wydarzeniem przez p. Mieczysława Struka Marszałka Województwa Pomorskiego.

Specjalnie podziękowania dla Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3 w Malborku! Link na stronę FB Malborskiej szkoły: https://www.facebook.com/ZSP3Malbork.

Artykuły, które ukazały się podczas tej akcji będą dostępne na naszej stronie oraz można otrzymać, prośbę przesyłając na nasz adres: fundacja@wschodzaceslonce.org.pl.

Do zobaczenia w przyszłym roku!

Świadek w procedurze Niebieskiej Karty – asp. szt. Dominik Polsakiewicz, po raz drugi z artykułem.

Przedstawiamy Państwu już drugi artykuł, którego autorem jest asp.szt. Dominik Polsakiewicz z Komendy Policji Miejskiej w Gdańsku. Tym razem o roli świadka w procedurze Niebieskiej Karty. Gorąco polecamy i zachęcamy do zapoznania się z materiałem.