Nasza Fundacja uzyskała status organizacji pozarządowej. Możesz przekazać nam swój 1% KRS: 0000405669 Podaruj 1%

X Pomorskie Obchody Światowego Dnia FAS/FASD

Podsumowanie: “X Pomorskie Obchody Światowego Dnia FAS/FASD”

Materiał nagrany podczas konferencji naukowej “X Pomorskie Obchody Światowego Dnia FAS/FASD”.

Wystąpienie mgr Małgorzaty Tomanik pt. “Nastolatek z FASD w szkole”

“Nastolatek z FASD w szkole”

YouTube: https://youtu.be/OSy_lHMGDJc

Wystąpienie dr n. med. Agaty Cichoń — Chojnackiej pt. “Nastolatek z FASD w domu”

“Nastolatek z F

YouTube: https://youtu.be/_NFNEM6tPHs

Dyskusja panelowa

  • dr n. med. Agata CichońChojnacka – lekarz, specjalista psychiatrii dzieci i młodzieży, terapeuta rodzinny, hipnoterapeutaKierownik Gdyńskiego Centrum Diagnozy i Terapii FASD,
  • mgr Małgorzata Tomanik/Kanada – Key Worker FASD, szkoleniowiec FASD, prywatna praktyka w ramach swojej prywatnej Poradni Rodzinnej,
  • mgr Łukasz Franków – konsultant ds. pomocy psychologiczno-pedagogicznej Pomorskiego Centrum Edukacji Nauczycieli w Gdańsku.
“Dyskusja panelowa”

YouTube: https://youtu.be/YB4t_BJgTTQ

Webinarium prof. Roberta Śmigla dotyczące rozpoznania FASD

Szanowni Państwo! Zapraszamy na bezpłatne webinarium prof. Roberta Śmigla dotyczącego rozpoznania FASD, które odbędzie się 24 listopada o godz. 12.

Historia

Wydarzenie współfinansowane jest ze środków Woj. Pomorskiego w ramach realizacji zadania publicznego “W ciąży – ani kieliszka. Program profilaktyki uniwersalnej i selektywnej FAS/FASD. Edycja VIII. Pod Zaproszeniem zdjęcie prof. Roberta z 2014 r., gdy wygłaszał prelekcję dotyczącą diagnozy/rozpoznania FAS – w tamtym okresie posługiwaliśmy się terminologią FAS – w Chmielnie, pow. Kartuski, podczas I Pomorskich Obchodów Światowego Dnia FAS/FASD współfinansowanych po raz pierwszy przez Woj. Pomorskie.

Szanowni Państwo – w ramach Pomorskich Obchodów, współfinansowanych przez Woj. Pomorskie odbyło się 30.10.23 r. bezpłatne webinarium.

Małgorzata Tomanik – Parenting Paradigm

oraz Fundacja dla Dziecka i Rodziny „Wschodzące Słońce”

mają zaszczyt zaprosić Państwa

w dn. 30.10.2023 r., w godz. 18:30 – 20:30 na webinarium

„Nastolatek z FASD w szkole” – cz. 2

organizowane w ramach

X Pomorskich Obchodów Światowego Dnia FAS/FASD

Szkolenie online poprzez platformę zoom jest kontynuacją wykładu dydaktycznego Małgorzaty Tomanik wygłoszonego na konferencji naukowej dn. 22.09.2023 r.

Obowiązuje rejestracja: fundacja@wschodzaceslonce.org.pl kontakt tel.: 605 071 761

Małgorzata Tomanik
Małgorzata Tomanik

W zgłoszeniu prosimy podać dane: imię i nazwisko, miejscowość/powiat/województwo, ewentualnie dodatkowo instytucję.

Szanowni Państwo!

Już po konferencji naukowej „Zdrowie psychiczne nastolatka z FASD”. W tym roku odbyła się w formule hybrydowej: online i stacjonarnie w Gdańsku – Oliwie, ul. Wita Stwosza 23 (nowa siedziba naszego partnera Fundacji RC). Dziękujemy wszystkim uczestnikom, którzy byli z nami i to nie tylko z naszego województwa, ale i z innych: podkarpackie, śląskie, łódzkie, lubelskie, mazowieckie, małopolskie, wielkopolskie, warmińsko – mazurskie, kujawsko – pomorskie; zachodniopomorskie

Uroczyste otwarcie nastąpiło przez p. Alicję Zajączkowską Starostę Lęborskiego – która osobiście przyjechała na miejsce konferencyjne – DZIĘKUJEMY !!

Podczas 4 godzin, uczestnicy wysłuchali dwóch naszych prelegentów i po przerwie kawowej dyskusji między panelistami, którym można było zadawać pytania.

Materiał z wydarzenia zostanie wkrótce opublikowany.

Na zdjęciach od lewej: p. Alicja Zajączkowska – Starosta Lęborski przemawia na otwarciu obchodów/konferencji; widok uczestników panelu, od lewej: prowadząca Ewa Mazurek, (pedagog, psychotraumatolog, trener TUS) obok dr Agata Cichoń – Chojnacka ( lekarz psychiatrii dziecięcej oraz specjalistka FASD – min. kierownik gdyńskiej placówki pomocy dziecku z FASD) a z prawej Łukasz Franków (konsultant ds. pomocy psychologiczno-pedagogicznej Pomorskiego Centrum Edukacji Nauczycieli) online Małgorzata Tomanik (kanadyjska specjalistka FASD); ostatnie zdjęcie przedstawia uczestników wraz z panelistami/prelegentami.

Poniżej klika zdjęć z konferencji.

Szanowni Państwo! Już na 30 października zapraszamy na bezpłatne webinarium p. Gosi Tomanik z Kanady – tylko formuła online! Prosimy o zgłoszenia – tak jak na konferencję, prosimy o dane.

Poniżej adres miejsca konferencji, a teraz planowanego miejsca naszej Poradni Rodzinnej PRZYSTAŃ – w przypadku pozyskania funduszy to w tym budynku będą odbywały się diagnozy FASD, warsztaty dla rodziców oraz konsultacje pedagogiczne, psychologiczne, zdrowotne (fizjoterapia – ze szczególnym uwzględnieniem problemów kobiet – po porodzie, seniorek).

https://www.google.com/maps/place/Wita+Stwosza+23,+80-312+Gda%C5%84sk/@54.4041782,18.5650373,17z/data=!3m1!4b1!4m6!3m5!1s0x46fd7531ed21cd2f:0xa094b6fd090eadf5!8m2!3d54.4041782!4d18.5650373!16s%2Fg%2F11c299tst6?entry=ttu

Dojazd komunikacją miejską: tramwaj 6, 12 z Gdańska, Dworzec PKP lub z Pętli tramwajowej przy Parku Oliwskim. Najlepiej wysiadać na przystanku: TETMAJERA, ewentualnie DERDOWSKIEGO – budynek znajduje się między tymi przystankami. Dodatkowo można skorzystać z tramwaju nr 5 – z przystanku Oliwa 01 lub od Politechniki Gdańskiej w kierunku Oliwy 01.

Można skorzystać z PKM i wtedy wysiąść należy na przystanku PKM STRZYŻA i tramwajami nr 5, 6 i 12 podjechać (kierunek Oliwa 01). Osoby, które będą korzystały z SKM – wysiadają na przystanku SKM OLIWA i muszą dojść do Parku Oliwskiego przy którym są przystanki tramwajów: 5, 6 i 12 (kierunek Nowy Port, Łostowice – Świętokrzyska, Ujeścisko).

Nad konferencją objął Patronat Honorowy Mieczysław Struk Marszałek Województwa Pomorskiego. Wydarzenie organizowane jest w ramach realizacji zadania publicznego dofinansowanego przez Woj. Pomorskie.

Skip to content